1.0 امتیاز از 5 - 1 رای

استراتژی‌های موتورهای جستجو یا SES چیست؟

استراتژی‌های موتورهای جستجو یا SES چیست؟

استراتژی‌های موتورهای جستجو یا SES

(3 دقیقه مطالعه)

قبل از ورود به بحث اصلی ذکر نکته‌ای خالی از لطف نیست که SES برای بیش از 100 مقصود مختلف از جمله نام انجمن‌های مهندسی گوناگون، مدارس تخصصی، مجموعه‌های آموزشی، سرویس‌های مختلف مهندسی یا نرم افزاری، برخی علوم، سیستم‌های مهندسی و الکترونیکی و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شود.

 از جمله مرتبط ترین این موارد به بحث کنونی، SES مخفف عبارت (Search Engine Strategies) به عنوان نام کنفرانسی است که اولین بار در نوامبر 1999 در سانفرانسیسکو، ایالت کالیفرنیا توسط دنی سالیوان بنیان‌ گذار سازمان دیده بان موتورهای جستجو (Search Engine Watch) برگزار شد. این سازمان معتبرترین اخبار و اطلاعات مربوط به موتورهای جستجوگر و بازاریابی موتورهای جستجو را ارائه می دهد و هم اکنون توسط گروه ClickZ  مدیریت و راهبری می‌شود. سری کنفرانس‌های SES بر بازاریابی موتورهای جستجو و بهینه سازی موتورهای جستجوگر تمرکز دارد.

 

SES (search Engine Strategies)

زمانی که شما می‌خواهید اطمینان حاصل کنید سایت شما در جستجوهای اینترنتی به لحاظ محبوبیت رتبه بالایی بدست می‌آورد؛ به افراد متخصصی که به معیارهای بهینه‌سازی وبسایت برای موتورهای جستجوگر تسلط دارند، نیاز پیدا می‌کنید. این معیارها یا بهتر بگوییم استراتژی‌ها همان SES (search Engine Strategies) است.

 

سئو و SES

در این رابطه احتمالا بیشتر کلمه سئو (SEO) که مخفف بهینه سازی موتورهای جستجوگر (Search engine optimization) است به گوش شما خورده.

SES استراتژی‌هایی است که در فرایند سئو، جهت بهبود کیفیت و کمیت ترافیک وبسایت یا به اصطلاح عامیانه تر همان تعداد بازدید سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این استراتژی‌ها فرایندهای مختلفی مانند استراتژی‌های بهینه سازی کلمات کلیدی، بهینه سازی UI/UX مرتبط با رابط کاربری و کاربرپسندی وبسایت، استراتژی‌های بهبود سرعت سایت، استراتژی‌های تولید و مدیریت محتوا، بک لینک سازی و بسیاری موارد دیگر را شامل می شود.

این قافله عمر عجـب می گذرد      دریاب دمی کـه با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری      پیش آر پیاله را که شب می گذرد
خیام نیشابوری
امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشه.

- مهندس بتوئی -

نظرات

 

ارسال نظر

 
کپچا
 redo

درخبرنامه ما عضو شوید

بالا