5.0 امتیاز از 5 - 4 رای

سئو چسیت؟ SEO چیست؟ بهینه سازی سایت

سئو چسیت؟ SEO چیست؟ بهینه سازی سایت

سئو چیست؟

کلمه سئو (SEO) مخفف عبارت (Search Engine Optimization) به معنای بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو است. 

سئو بر روش های افزایش رتبه وبسایت در تنایج موتورهای جستجوگر بدون پرداخت هزینه به آن ها متمرکز است و در واقع ماحصل نظریات متخصصانی است که سال ها به مطالعه الگوریتم های موتورهای جستجو و روش های بهبود رتبه وبسایت در نتایج آن ها پرداختند.

هرچند سئو شامل روش هایی گاه پیچیده و گاه ساده است اما سئو جز این موضوع ساده که مطمئن شوید وبسایت شما به گونه ای طراحی شده که موتورهای جستجو می توانند آن را درک کنند نیست!

اما این تصور نباید در کاربران بوجود آید که سئو تنها برای موتورهای جستجو است بلکه سئو به واقع باعث بهبود کاربرپسندی و بهتر شدن وبسایت برای بازدید کنندگان آن نیز خواهد شد.

 

آیا وبسایت من به سئو نیاز دارد؟

چرا بدون سئو موتورهای جستجوگر نمی توانند وبسایت من را پیدا کنند؟

امروزه موتورهای جستجو هوشمند هستند اما همچنان نیاز به کمک دارند. موتورهای جستجوگر پیشرو همیشه تلاش می کنند، تکنولوژی خود را بهبود ببخشند تا بتوانند وب را عمیق تر درک کنند و در نتیجه نتایج بهتر را به کاربران نشان دهند.

سئو رابطه ای دو طرفه و پایاپای، بین موتورهای جستجو، و وبسایت شماست به طوری که تولید محتوای مفید، بدیع و مناسب از لحاظ ساختار، به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای بهتر را در جایی قرار دهند تا کاربرانشان آن را راحت تر پیدا کنند و در مقابل رتبه وبسایت شما نیز در این معامله بهبود خواهد یافت.

از آنجا که اینترنت به طور فزاینده ای در حال تبدیل شدن به محیطی رقابتی است،  واضح است آن دسته از شرکت هایی که سئو را جدی تر بگیرند سهم بیشتری از بازدیدکنندگان و مشتریان و در نتیجه سود و منفعت بیشترخواهند داشت.

 

آیا من می توانم سئو را خودم انجام دهم؟

دنیای سئو، دنیای پیچیده ای است، اما اکثر کاربران به راحتی می توانند مبانی آن را درک کنند. در این زمینه حتی مقدار کمی از دانش می تواند تفاوت بزرگی ایجاد می کند.

آموزش های رایگان سئو به طور گسترده در وب در دسترس است به طوری که شما می توانید به تنهایی به یک مدرس و متخصص این حوزه تبدیل شوید اما وقت و فرصت شما تعیین می کند خودتان به این امر بپردازید یا تصمیم بگیرید این کار را به یک متخصص بسپارید. شرکت های بسیاری در زمینه سئو فعالیت می کنند که بعضی تمرکز خاصی بر یک رویکرد و گروهی رویکرد گسترده تر و عمومی تری دارند. اما در هر صورت خوب است مفاهیم پایه و اصلی سئو را یاد بگیرید.

همیشه در انتخاب هشیار باشید و بدانید در حالی که سئو می تواند هزاران بازدیدکننده را به طرف شما جلب کند، حرکات اشتباه نیز می تواند سایت شما را در نتایج جستجو پنهان و یا برای همیشه دفن کند.

 

منبع: طراح سایت نیشابور https://mrbco.ir

انتشار این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

این قافله عمر عجـب می گذرد      دریاب دمی کـه با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری      پیش آر پیاله را که شب می گذرد
خیام نیشابوری
امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشه.

- مهندس بتوئی -

نظرات

 
  1. user

    کاربر  , 

    ارسال شده: 2017/07/30 06:43:32

    مطلبتون بسیار عالی و آموزنده بود. تشکر فراوان.

ارسال نظر

 
کپچا
 redo

درخبرنامه ما عضو شوید

بالا