5.0 امتیاز از 5 - 1 رای

خود را برای تکنولوژی های آینده آماده کنید

خود را برای تکنولوژی های آینده آماده کنید

خود را برای تکنولوژی های آینده آماده کنید

حدود 10 سال از انتشار نسخه اولیه جستجوی صوتی، توسط شرکت گوگل در سال 2008 می گذرد. در این مدت با پیشرفت دانش و تکنولوژی و هوشمند تر شدن الگوریتم های تشخیص گفتار، امروز شاهد ورود قدرتمند محصولاتی هستیم که قصد دارند شیوه زندگی انسان ها را به کلی تغییر دهند.

ابزارهایی همانند Google Now, Amozon Echo, Apple HomePod ,Google Home که بر آینده غالب شده و به جزئی جدا نشدنی از زندگی انسان ها بدل خواهند شد .

با ورود چنین تکنولوژی هایی بیشتر ابزارهای مورد استفاده انسان به شیء ای هوشمند تبدیل می شود که فرمان های ما را از طریق گوش دادن دریافت کرده و اجرا خواهد کرد.

در این بین همه سخن ما تنها مربوط به حوزه کاری خودمان یعنی طراحی سایت و نرم افزار است. کاربران همیشه به دنبال راحتی بیشتر بوده و هستند و این موضوع غیر قابل اجتناب است که در آینده جستجوی تایپی جای خود را به جستجوی صوتی خواهد داد یا حداقل بخش اعظم کاربران به سمت استفاده از این تکنولوژی ها حرکت خواهند کرد.

بنابراین وب سایت ها و نرم افزارها باید برای تعامل با این تکنولوژی بهینه شوند در غیر این صورت جای خود را به رقبایی خواهند داد که در این زمینه از آنان بهتر عمل کرده اند.

برچسب ها: آینده سئو، تکنولوژی تشخیص گفتار، آینده وب، جستجوی صوتی

این قافله عمر عجـب می گذرد      دریاب دمی کـه با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری      پیش آر پیاله را که شب می گذرد
خیام نیشابوری
امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشه.

- مهندس بتوئی -

نظرات

 

ارسال نظر

 
کپچا
 redo

درخبرنامه ما عضو شوید

بالا