5.0 امتیاز از 5 - 1 رای

سه موقعیت خاص که در آن نباید از وردپرس استفاده شود

سه موقعیت خاص که در آن نباید از وردپرس استفاده شود

 

سه موقعیت خاص که در آن استفاده از وردپرس توصیه نمی شود

پلت فرم وردپرس در حال حاضر برای ایجاد انواع وب سایت ها بسیار محبوب است از ایجاد وبسایت های شرکتی گرفته تا ایجاد فروشگاه هایی با امکانات کامل.

راه اندازی سایت های وردپرسی بسیار آسان است و با پلت فرمی انعطاف پذیر و قابل تنظیم که تقریبا همه چیز را در قالب افزونه ها و گجت ها برای شما فراهم کرده برای بازاریابی محتوا بسیار مناسب است. اما به صرف این که وردپرس برای بسیاری از وبسایت های کسب و کار به راحتی ایجاد می شود دلیل نمی شود که وردپرس برای ایجاد هر وبسایتی گزینه ای مناسب و ایده آل باشد.

گاهی اوقات نیاز به پلت فرم هایی است که سریع تر است یا ویژگی های بیشتری یا خاصی را داراست یا شامل پشتیبانی اختصاصی همراه با سفارشی سازی قسمت ها یا تمام بخش های یک وبسایت می شود.

در ادامه سناریوهایی خاص که در آن ها بهتر است برای ایجاد وبسایت از وردپرس استفاده نشود را برای شما بازگو خواهیم کرد.

 

1-وبسایت آژانس هایی با مقیاس بزرگ یا کسب و کارهایی که مقیاس کار آن ها به سرعت رشد می کند

وردپرس بطور معمول برای افرادی که یک سایت واحد را اداره می کنند طراحی شده نه برای آژانس های در حال توسعه و همچنین مدیریت سایت های متعدد بصورت همزمان. ممکن است آژانس های کسب و کار بتوانند تعداد زیادی سایت را مدیریت و نگهداری کنند اما برای مدیریت متمرکزتر و با ثبات تر داشتن یک داشبورد سفارشی که بوسیله آن بتوان روند تمام پروژه ها را مدیریت کرد مسلما بهتر خواهد بود.

همچنین فرض کنید شما یک شرکت طراح و توسعه دهنده حرفه ای وبسایت هستید که وبسایت های متعددی را مدیریت و نگه داری می کنید. شما نمی توانید هر بار کار را از ابتدا شروع کنید درست است که پلت فرم وردپرس این نیاز شما را برطرف می سازد اما باید به چیزهای دیگری همانند ارتباط با اپلیکیشن های تجاری، بروزرسانی مستمر تم ها و رفع باگ ها و حفره های امنیتی وردپرس، بروزرسانی مداوم افزونه ها و پیکربندی مستمر آن ها هم توجه کنید. در این مورد پلت فرم Duda می تواند گزینه خوبی برای شما باشد تا علاوه بر مواردی که گفته شد بسته کامل توسعه و شخصی سازی و مدیریت پیشرفته سطح دسترسی مجوزها و کاربران را نیز در اختیار داشته باشید.

 

2-شما به دنبال فروش محتوای دیجیتال در یک وبسایت هستید

در حال حاضر شما می توانید با استفاده از وردپرس طیف وسیعی از موارد را مدیریت کنید، اما این به این معنی نیست که این کار ساده ای خواهد بود. بخصوص اگر قصد دارید در وبسایت خود محصولات و محتوای دیجیتال به فروش برسانید علی الخصوص محتواهایی همانند دوره های آنلاین. برای این کار شما باید پلاگین های مناسب را پیدا کنید. هر چند افزونه های بسیاری در وردپرس برای این کار وجود دارد اما پیدا کردن افزونه ی مناسبی که از انواع درگاه های پرداخت پشتیبانی کند، اعضا را مدیریت کند، انواع محتوای محرمانه و غیر محرمانه را مدیریت کند، تجزیه و تحلیل مناسبی از کسب و کار شما ارائه کند، کار دشواری خواهد بود.

در این مواقع احتمالا پلت فرم های مخصوص این کار همانند Kajabi برای شما مناسب تر خواهد بود.

نکته ی دیگری که باید به آن توجه کنید این است که ممکن است شما با استفاده از وردپرس وبسایتی را برای فروش دوره های آنلاین یا موارد مشابه که نیاز به نصب افزونه های متعدد است، راه اندازی کرده باشید. و افزونه های متعددی که برای این کار نصب کرده اید باید بصورت هماهنگ با هم کار کنند و اگر یکی از افزونه ها به دلیل بروزرسانی های حیاتی با دیگر افزونه ها یا نسخه وردپرس شما سازگار نباشد، کار شما مختل خواهد شد!

مورد دیگری در چنین مواردی این است که شما مجبورید مدام وردپرس و افزونه های متعدد آن را بروزرسانی و پیکربندی کنید و این وقت شما را خواهد گرفت و زمان ارزشمند شما به جای این که صرف تولید محتوا شود، تلف خواهد شد.

 

3- شما می خواهید یک تجارت الکترونیکی زنجیره تامین یا Dropshipping را شروع کنید

تجارت زنجیره تامین یا Dropshipping نیاز به یک پلت فرم یکپارچه، سریع و قابل اعتماد دارد. مشتریان می خواهند سفارش خود را با طی کمترین مراحل ثبت کنند و البته می خواهند این را را نیز با سرعت انجام دهند و تحمل صفحات کم سرعت را ندارند.

وردپرس از این حیث زیاد کارامد و مناسب نیست، مراحل ثبت سفارش اغلب طولانی و ناکارآمد بوده و روند توسعه بد وردپرس باعث می شود که صفحات بسیار آهسته کار کنند که برای مشتریان جالب نخواهد بود.

همه این ها را کنار بگذاریم برای راه اندازی تجارت زنجیره تامین شما نیاز به پلت فرمی دارید که در آن پلاگین های خاص برای انواع محصولات، همراه با برنامه های قدرتمند برای تحویل و تدارکات، حسابداری دقیق، بازاریابی و بسیاری موارد دیگر باشد. جمع کردن همه این ها در وردپرس نیاز به افزونه های زیادی دارد که علاوه بر کندتر شدن سایت شما به روزرسانی آن در آینده را نیز با مشکل و خطرات فراوان مواجه می سازد.

در این مواقع شما نیاز به یک پلت فرم یکپارچه و سفارشی دارید که از پس این کار برآید.

 

قبل از ایجاد وبسایت، بستر مناسب برای وبسایت خود را انتخاب کنید

در حالی که وردپرس برای بسیاری از انواع وبسایت ها و کسب و کارها مناسب است، اما برای هر نوع وبسایتی ایده آل نیست. اگر مقیاس کسب و کار شما به سرعت افزایش می یابد، وردپرس از رشد کسب و کار شما جلوگیری خواهد کرد. در صورتی که برای راه اندازی وبسایت خود نیاز به افزونه های متعددی دارید، ممکن است در آینده کسب و کار شما به دلیل ناسازگاری افزونه ها با هم، مختل شود و همچنین در این صورت وقت شما برای نگهداری از وبسایت و افزونه های متعدد تلف خواهد شد. اگر در کسب و کارتان نیاز به صرفه جویی در زمان دارید و کسب و کار شما پیچیده است و نیاز به افزونه ای متعدد دارد هرگز به سمت وردپرس نروید. راه اندازی وبسایت های زنجیره تامین با وردپرس نیز معقول به نظر نمی سد.

در پایان باید گفت:

 کار هر بز نیست خرمن کوفتن گاو نر می خواهد و مرد کهن

 

منبع: طراح سایت نیشابور(MRB Software)

این قافله عمر عجـب می گذرد      دریاب دمی کـه با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری      پیش آر پیاله را که شب می گذرد
خیام نیشابوری
امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشه.

- مهندس بتوئی -

نظرات

 
 1. user

  بتوئی  , 

  ارسال شده: 2019/06/29 16:54:29

  خواهش می کنم نظر لطف شماست جناب مهندس.

 2. user

  حجت بندانی  , 

  ارسال شده: 2019/06/29 16:47:22

  مطلب خیلی آموزنده ای بود ممنون :)

ارسال نظر

 
کپچا
 redo

درخبرنامه ما عضو شوید

بالا