5.0 امتیاز از 5 - 1 رای

متدهای جدید سئو 2019

متدهای جدید سئو 2019

آیا شما از نتایجی که از تولید محتوا و انجام سئو، تا به امروز انجام داده اید راضی هستید؟ اگر پاسخ شما منفی است این مقاله می تواند شما را یک قدم به هدفتان نزدیک تر کند.

امروز بر کسی پوشیده نیست که الگوریتم های موتور جستجوی گوگل مدام در حال تغییر و رشد است به طوری که حتی ممکن است در یک بازه نسبتا کوتاه مثلا یک سال بیش از 500 تغییر در این الگوریتم ها صورت گیرد. بنابراین ردیابی این تغییرات کاری بیهوده خواهد بود.

 

به جای ردیابی تغییرات الگوریتم های گوگل روی کاربران خود متمرکز شوید

محتوای سایت شما باید برای دید بهتر در نتایج جستجو بهینه شوند

بر خلاف باور عمومی کاربران همیشه روی لینک اول نتایج جستجو کلیک نمی کنند. کاربران به دنبال هدفشان هستند، نتایج را مشاهده می کنند و روی لینکی که به نظرشان متناسب با هدفشان است کلیک می کنند.

بنابراین وبسایت خود را برای بهتر دیده شدن در نتایج بهینه کنید.

 

تنها با جذب بازدید کننده کار تمام نشده

عده ای تصور می کنند بعد از ورود کاربر به وبسایتشان کار تمام شده و هر چه بیشتر کاربر جذب کنند نتیجه بهتر خواهد بود. در مواردی جذب تعداد زیادی کاربر ممکن است باعث نزول رتبه وبسایت شما شود!؟ البته ترافیک سایت مهم است اما مسئله ای که از آن هم مهمتر است، مدت زمانی است که کاربران در وبسایت شما می گذرانند.

مدت هاست این متد جزء ثابت روش های ارزیابی وبسایت توسط گوگل است. هر چه کاربران زمان بیشتری را در وبسایت شما به گشت زنی بپردازند پوئن های مثبت شما بیشتر خواهد شد و در صورت استمرار گوگل شما را در نتایج بالاتر نشان خواهد داد.

البته باید در نظر داشته باشید ارزیابی رفتار کاربران وبسایت شما توسط گوگل تنها محدود به یک یا دو بازدید کننده شما نیست بلکه میانگین تمام کاربران شما مد نظر است. همین طور میانگین کاربران وبسایت رقبای شما.

کاربران ربات نیستند که با مطالب پر حجم و بی ارزش گول بخورند. اگر محتوای شما متناسب با هدفشان نباشد به سرعت از وبسایت شما خارج خواهند شد و به طور حتم در وبسایت رقیب شما به چیزی که می می خواهند، دست می یابند. در صورتی که این رفتار در عده زیادی از کاربران مشاهده شود گوگل رتبه وبسایت شما را تنزل داده و رقیب شما را در نتایج بالاتر نشان خواهد داد. بنابراین سعی کنید محتوایی که تولید می کنید، حتی در صورت رعایت متدهای فنی، صرفا برای جذب بازدید کننده به وبسایتتان نباشد بلکه هدفتان پاسخ به نیاز کاربر باشد تا در نتیجه بازخورد مثبت از کاربران را دریافت نمایید.

 

این قافله عمر عجـب می گذرد      دریاب دمی کـه با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری      پیش آر پیاله را که شب می گذرد
خیام نیشابوری
امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشه.

- مهندس بتوئی -

نظرات

 

ارسال نظر

 
کپچا
 redo

درخبرنامه ما عضو شوید

بالا