5.0 امتیاز از 5 - 1 رای

ملزومات طراحی سایت های متناسب با سئو

ملزومات طراحی سایت های متناسب با سئو

 

درک موتورهای جستجوگر از محتوای وبسایت شما با درک مخاطبان و خوانندگان سایت شما متفاوت است چراکه دید موتورهای جستجوگر متناسب با الگوریتم طراحی شده برای آن هاست و با درکی که از چشم انسان حاصل می شود قطعا متفاوت خواهد بود.

اگر در طراحی وبسایت خود، تنها موتورهای جستجوگر را در نظر بگیرید و از دید مخاطبان انسانی خود غافل شوید، باعث از دست دادن بازدیدکنندگان خواهد شد و بالعکس اگر تنها مخاطبان انسانی خود را در نظر بگیرید، از دید موتورهای جستجوگر پنهان خواهید ماند.

بنابراین در نظر گرفتن هر دو وجه لازمه یک طراحی متناسب با سئو است.

برای یک طراحی متناسب با سئو بهتر است در طراحی وبسایت خود موارد زیر را رعایت کنید:

 

از برچسب های HTML برای محتوا استفاده کنید

اگر می خواهید محتوای شما برای موتورهای جستجوگر قابل درک باشد و در صفحات جستجو در نتایج بالای صفحه ظاهر شوید، باید محتوای نو (کپی نشده) و با کیفیت بالا تولید کنید. صرف نظر از تولید محتوای نو و با کیفیت ارائه اطلاعات همراه با تگ های توضیحی و توصیفی بسیار حائز اهمیت است.

موتورهای جستجوگر معمولا داده های غیر متنی HTML مانند عکس ها، فایل های جاوا، فایل های فلش، فیلم ها و مانند این ها را در نظر نمی گیرند. همیشه رویکرد محتوای متن مبتنی بر متن را در نظر داشته باشید و از تگ های توصیفی در کد خود استفاده نمایید. برای مثال برای تمام تصاویر خود، خصیصه alt را استفاده نمایید.

 

لینک های صفحات خود را برای موتورهای جستجو  قابل روئیت کنید

لینک ها در صفحات وب باید به گونه ای طراحی شوند که قابلیت کشف و ردیابی توسط موتورهای جستجوگر را داشته باشند. از این رو لازم است لینک ها با ساختار های مناسب در سورس کد صفحات شما تعریف شوند استفاده از تگ های ویژه این موضوع در html5 بسیار می تواند کاربردی باشد. مشخص کردن لینک های اصلی و مهم و صفحات فرود می تواند به ایجاد یک ناوبری کاربردی و استاندارد در وبسایت شما کمک بسزایی نماید.

 

از کلمات کلیدی وبسایت خود غافل نشوید

کلمات کلیدی برای موتورهای جستجوگر مانند سوخت هستند، اگر از این سوخت موثر غافل بمانید، موتور جستجوگر به سختی برای شما روشن خواهد ماند. برای مثال الگوریتم گوگل صفحات را در شاخص ها با استفاده از کلمات کلیدی مرتب می کند.

علاوه بر کاربرد مذکور، کلمات کلیدی کاربرد مهم دیگری نیز دارند. با استفاده از کلمات کلیدی می توانید به مخاطبان خود هدف دهید و آنان را به سمتی که مایلید روانه کنید. برای ایجاد کلمات کلیدی باید مطئن شوید کلمه مورد نظر حداقل دو تا سه مرتبه در محتوای شما تکرار شده باشد. البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که بیش از اندازه و بی دلیل کلمات کلیدی را در محتوای خود تکرار نکنید که موجب اسپم شدن و جریمه های سنگین از طرف موتورهای جستجوگر خواهد شد. برای مثال دو بار تکرار کلمه کلیدی در هر 300 کلمه می تواند کافی باشد.

 

url های متناسب با سئو (URL Friendly)

سعی کنید آدرس های اینترنتی وبسایتتان استاندارد باشد. یک آدرس خوب باید منحصربفرد، حاوی کلمات کلیدی، کوتاه و بدون بخش های تکرار شونده باشد.

اگر این موارد را در آدرس های خود رعایت کنید باعث بهتر دیده شدن صفحه شده و در نتیجه کاربران بیشتر روی آن کلیک خواهند کرد و علاوه بر آن درموتورهای جستجوگر بهتر و سریع تر از سایر لینک ها ایندکس می شوند.

 

بارگذاری های طولانی

هیچ کاربری از صفحه لودینگ (بارگذاری) ابتدای باز شدن وبسایت خوشش نمی آید. سعی کنید صفحات شما بدون لودینگ باشند. به جای استفاده از لودینگ، صفحات خود را سریع تر کنید، با کم کردن حجم تصاویر، انیمیشن ها، حذف کاراکترهای بی فایده در سورس کد فایل های html، js و css می توانید به صورت قابل توجهی از حجم صفحات خود کم کنید. توجه داشته باشید الگوریتم موتورهای جستجوگر مانند الگوریتم گوگل، برای وبسایت های بسیار کند، مجازات های سنگینی اعمال می کنند.

 

کارایی تگ های تیتر را نادیده نگیرید

صفحه ای که حاوی تگ های H1,H2,H3 یا حداقل H1,H2 نباشد ارزش چندانی ندارد. حتما در سورس صفحات خود از این تگ ها استفاده کنید. این تگ ها علاوه بر تاثیر بسیار مثبت در موتورهای جستجوگر باعث خوانایی بیشتر مطلب و بولد شدن عنوان های اصلی شده و توسط خوانندگان بهتر دیده می شوند.

نکته ی دیگری که ذکر آن لازم است، این است که نباید در استفاده از این تگ ها بیش از حد طمع کرد. در هر صفحه حداکثر باید یک تگ H1  و حداکثر دو تگ H2 داشته باشید. استفاده از تگ های دیگر محدودیتی ندارند اما حتی امکان آن ها را نیز بدون دلیل خرج نکنید.

 

منبع طراحی سایت نیشابور شرکت نرم افزار گستر کهن دیار

این قافله عمر عجـب می گذرد      دریاب دمی کـه با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری      پیش آر پیاله را که شب می گذرد
خیام نیشابوری
امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشه.

- مهندس بتوئی -

نظرات

 
  1. user

    سارا  , 

    ارسال شده: 2018/11/13 11:38:30

    سلام میخوام چند تا سایت عالی بهتون معرفی کنم http://syren.vip/category/news/%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%84%DB%8C/ http://officefurniture.center/product-category/%DA%AF%D8%A7%D9%84%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%A8%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C/ http://safebox.center/product-category/%DA%AF%D8%A7%D9%88%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%82/%DA%AF%D8%A7%D9%88%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%82-%D8%B1%D8%AE/ http://nilper.center/%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87/ http://ladder.city/shop/

ارسال نظر

 
کپچا
 redo

درخبرنامه ما عضو شوید

بالا