5.0 امتیاز از 5 - 1 رای

پر تکرارترین ترین سبک های طراحی وب سایت در 2018

پر تکرارترین ترین سبک های طراحی وب سایت در 2018

پرکاربرد ترین و محبوب ترین تکنیک های طراحی وب سایت در سال 2018

طراحان وب سایت همیشه سعی کرده اند با پیچیده شدن وب سایت ها به لحاظ فنی مقابله کنند و همچنان سایت هایی را طراحی می کنند که کاربر پسند، واضح و نوآورانه هستند، سازگار با سبک ها و موضوعات مختلف و سازگار با انواع دستگاه ها.

سال 2017 شاهد پیشرفت های بسیاری در این حوزه بودیم، از جمله استفاده فراوان از تلفن همراه برای مرور صفحات وب که نتیجه طراحی وب سایت های ریسپانسیو توسط طراحان بود. در این میان نسخه های دسکتاپ نیز همچنان به روند تکامل خود ادامه می دهند تا بتوانند در این رقابت نفس گیر سهمی برای خود اختیار کنند.

با در نظر گرفتن این موارد، نگاهی به برخی از پرکاربردترین و محبوب ترین نوآوری های استفاده شده در سال 2018 می پردازیم.

 

1-سایه ها و عمق

استفاده از سایه ها و عمق چیز جدیدی نیست و از مدت ها پیش توسط طراحان وب استفاده می شده، اما اکنون شاهد برخی تغییرات هیجان انگیز در طراحی ها با استفاده از این تکنیک هستیم. طراحان وب بیش از پیش با سایه ها بازی می کنند تا عمق و توهم یک دنیای فراتر از صفحه را ایجاد کنند.

سایه و عمق

 

2-طرح های رنگی اشباع شده

سال 2018 قطعا سال استفاده از رنگ های فوق العاده پر رنگ و اشباع شده است. رنگ هایی که جنب و جوش، هیجان و دیگر احساسات را در یک آن به کاربر القا کرده و باعث برانگیخته شدن بینندگان می شود. این امر تا حدی رابطه مستقیمی با پیشرفت تکنولوژی در مانیتورها و دستگاه هایی داشته که برای باز تولید رنگ های غنی تر مناسب هستند. رنگ آمیزی اشباع شده و رنگارنگ باعص می شود عناصر جدیدتر به نظر برسند و فورا بیننده را جذب کنند. هر چند این سبک برای هر موضوعی قابل استفاده نیست اما در زمینه هایی که قابلیت استفاده دارد برای جذب بازدید کننده بسیار مناسب خواهد بود.

طراحی سایت

 

3-پس زمینه های دارای اجزاء سیال

ما می دانیم گاهی یک تصویر می تواند بیش از هزار کلمه را بیان کند. و البته تصویری که دارای حرکت باشد بیننده را بیشتر به خود جذب می کند و در برخی موارد این تصاویر به گونه ای است که بیننده برای مدتی به تصویر خیره شده و غرق در لذت مشاهده تصویر می شود.

این گرافیک های متحرک می تواند در رسانه های مختلف کاربرد اشته باشد و حتی می تواند نگاه بیننده را به سمتی هدایت کند که شما تمایل دارید بیشتر دیده شود و به اصطلاح منتهی به نقطه فرود شود.

پس زمینه دارای اجزاء سیال

 

4-قالب موبایلی

مرورگرهای موبایل اکنون رسما از دسکتاپ پیشی گرفته اند. اکثر کاربران امروز فروشگاه های مورد علاقه شان را بر روی گوشی های هوشمند خود دارند. قالب های موبایلی امروز به بلوغ رسیده اند و از دورانی که منوها و زیرمنوهای نامناسب کاربران را گیج و سردرگم می کرد گذر کرده ایم.

به حداقل رساندن منوها برای صفحه نمایش موبایل، استفاده از آیکن ها برای مدیریت فضاها با صفحه نمایش های با فضای محدود به جای تصاویری که در موبایل تمام صفحه را اشغال می کرد و همچنین متناسب سازی عناصر برای لمس از نتایج این بلوغ است تا جایی که امروزه بسیاری از قالب ها، تماما در ظاهر و استایل قالب های موبایلی طراحی شده و در مرورگرهای دسکتاپ هم در همان قالب به نمایش در می آیند.

قالب موبایل

 

5- تصاویر سفارشی

تصاویر سفارشی می تواند با سرگرم کردن کاربر با وکتورهایی که مخصوص کار شما طراحی شده اند بیننده را به خود جذب کند. این تصاویر ممکن است سناریویی جدی، مناسب معرفی برند های تجاری باشد یا سبک های فانتزی و پر انرژی برای مشاغل گوناگون بنابراین می توان برای هر نوع موضوعی این سبک را به کار برد و به واسطه ی آن بین وب سایت خود و مشتریان رابطه ای مثبت و جذاب ایجاد کرد.

تصاویر سفارشی

تصاویر سفارشی

 

منبع: وبلاگ طراح سایت نیشابور "طراحی سایت در نیشابور، خدمات سئو، نرم افزار سفارشی"

این قافله عمر عجـب می گذرد      دریاب دمی کـه با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری      پیش آر پیاله را که شب می گذرد
خیام نیشابوری
امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشه.

- مهندس بتوئی -

نظرات

 

ارسال نظر

 
کپچا
 redo

درخبرنامه ما عضو شوید

بالا