5.0 امتیاز از 5 - 1 رای

کیفیت دسترسی سرویس دهنده هاست

کیفیت دسترسی سرویس دهنده هاست

کیفیت دسترسی سرویس دهنده هاست

معمولا کیفیت دسترسی یک سرویس دهنده با معیارهای درصد آپ تایم و دان تایم یک سیستم در طول یک سال سنجیده می شود. به طور قطع کم تر بودن درصد دان تایم و در مقابل بالا بودن درصد آپ تایم یک سیستم در سرویس دهنده های هاستینگ مزیت محسوب شده و معیار تعیین کننده و مهمی برای قیمت سرویس است.

منظور از دان تایم زمان قطع بودن و عدم دسترسی به سرور به هر دلیلی است البته مشکل باید از طرف سرویس دهنده باشد نه از طرف کاربر. در مقابل آپ تایم نیز به معنی زمان در دسترس بودن سرور در طول یک زمان مشخص معمولا یک سال است.

 

بطور معمول سرویس دهنده های ایران درصد آپ تایمی بین 90 تا 99.9% در سال دارند که بسته به سرویس دهنده متفاوت است. جدول زیر نمونه ای از محاسبات آپ تایم و دان تایم را بر اساس سال، ماه و روز نشان می دهد.

برای مثال سیستم با آپ تایم 99.5% بطور معمول حدود 7.2 دقیقه در روز دان بوده و دردسترس نخواهد بود.

 

آپ تایم

 

سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چطور درصد آپ تایم هاست و سرویس خود را محاسبه کنیم. خبر خوب این است که ابزارهای مختلفی در اینترنت وجود دارند که این کار را برای شما انجام می دهند. کافیست شما در یکی از این سایت ها ثبت نام کنید و ابزار مانیتورینگ هر زمان که سرور شما از دسترس خارج شود به شما اطلاع خواهد داد و زمان دان بودن سرویس شما را تا زمانی که دوباره در دسترس قرار گیرد محاسبه خواهد کرد.

بعد از مدتی مانیتور سرویس خود، خواهید توانست از روی جدول بالا آپ تایم سرویس خود را محاسبه کنید.

 

برای پیدا کردن سرویس های مانیتورینگ زمان دان بودن سرور کافیست عبارت "monitor site downtime" را در اینترنت جستجو کنید. در بین نتایج پیدا شده سرویس های رایگان هم خواهند بود که شما می توانید بدون صرف هزینه از آن ها استفاده کنید.

این قافله عمر عجـب می گذرد      دریاب دمی کـه با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری      پیش آر پیاله را که شب می گذرد
خیام نیشابوری
امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشه.

- مهندس بتوئی -

نظرات

 

ارسال نظر

 
کپچا
 redo

درخبرنامه ما عضو شوید

بالا